Fundamentals
הרשמה מהירה לאתר

ההרשמה תאפשר קבלת עדכונים שוטפים למייל.

ההרשמה מהירה ואינה מחייבת הזדהות.

לכניסה לרישום מהיר לחצו כאן.

חישוב התשואה של תיק ההשקעות בלחיצת כפתור

חישוב תשואת תיק השקעות הוא מלאכה מייגעת הכרוכה באיסוף נתונים ועריכת חישובים שונים. כיצד נוכל לקבל את נתוני התשואה בלחיצת כפתור?

למעבר לסקירות לחצו על סמלי החברות

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מדינות שונות, שיעורי היוון שונים לגמרי.

הערכת השווי של נכסים מניבים מחושבת בד"כ כלל על ידי חלוקת ה-N.O.I בשיעור ההיוון  ( Cap Rate).

קרן פימי נכנסת להשקעה בחברת הפלסטיק רימוני, ומה עשו השקעותיה האחרות של פימי ב-2020?

קרן פימי , קרן ההשקעות הותיקה והמובילה בישראל, נכנסה להשקעה של 37.5% בחברת הפלסטיק רימוני, תמורת 150 מ' ש"ח.
3/08/2020

משפחת רימוני אשר החזיקה קודם לכן ב-75% ממניות החברה תחזיק לאחר המכירה גם היא 37.5%, והשליטה תהיה משותפת. שווי החברה אשר נגזר מהעסקה הוא של 400 מ' ש"ח, עליה של 19.4% ביחס לשווי השוק של החברה קודם לעסקה. מנית רימוני מזנקת במסחר לאחר פרסום ההודעה ב-30%, מעבר למחיר בו בוצעה העסקה, ככל הנראה מתוך ציפיה לשיפור בביצועי החברה עם כניסתה של קרן פימי לחברה.

 

לחברה שני תחומי פעילות: תחום התבניות ותחום הפלסטיק. תחת תחומי פעילות אלה עוסקת החברה בתכנון, עיצוב, פיתוח, ייצור והרכבת מגוון רחב של רכיבי פלסטיק מדויקים בטכניקה של הזרקה תרמופלסטית, ובייצור תבניות להזרקת מוצרים מפלסטיק,למגוון רחב של שווקים, בארץ ובעולם, ביניהם, שוק הרכב, הרפואה והמזון.

נכון למרץ 2020 הסתכם מאזנה של רימוני ב-211 מ' ש"ח, מזה הון עצמי של 175 מ' ש"ח, וללא חוב פיננסי. מכירות החברה בשנה שהסתימה ב-31.3.20 הסתכמו ב-162 מ' ש"ח והרווח הנקי ב-33 מ' ש"ח. תזרים המזומן מפעולות שוטפות הסתכם ב-47 מ' ש"ח. מכפיל הרווח לפיו בוצעה עסקת הרכישה הוא אפוא של כ-12.

 

קרן פימי אשר הוקמה ע"י ישי דוידי החלה לפעול ב-1996, ויש לה נסיון עשיר בכניסה לחברות, השבחתן, ומכירתן ברווח. ברוב המקרים הציבור אינו צד לרווחים אלה באופן ישיר, כלומר, יציאתה של הקרן מההשקעה, בד"כ ברווח, אינה כרוכה בהצעת רכש מלאה.

 

נעיר כאן במאמר מוסגר כי בארה"ב ישנה תעשיה שלמה העוקבת אחרי השקעות ופעולות מסחר של קרנות גידור והשקעה ושל כל מי שמוגדר שם "גורו השקעות". קרן הסל (ETF) אשר סימולה הוא Guru היא דוגמא אחת.לכך. ביצועיה של הקרן לא היו מדהימים;מתחילת השנה ירדה הקרן ב-0.6% בלבד, אולם נתון זה אינו משקף את הדרמה שהתחוללה מתחילת השנה : במפולת של פברואר מרץ ירדה Guru בלא פחות מ-60%, אולם מאז זינקה ב-60%, אך מחירה נמוך עדיין בכ-5% מהשיא שקדם למפולת.שנה אחורה הקרן עלתה בקרוב ל-7%. אז לא מדובר בדיוק ב"גורו", כאשר מדד נסדא"ק 100 עלה מתחילת השנה ב-25%(!).

 

באיזה עוד חברות ציבוריות הנסחרות בבורסה משקיעה קרן פימי? למעשה כבר לא מדובר בקרן פימי אלא בקרנות פימי, משום שבכל כמה שנים מוקמת קרן חדשה המגייסת השקעות ממשקיעים שונים. להלן השקעותיה המהותיות של פימי בחברות בורסאיות. ניתן לראות כי הקרן לא שבעה נחת מהשקעות אלה השנה:

  • נייר חדרה - יצרנית של מוצרי נייר, אריזה ומיחזור. פימי מחזיקה ב-59.65% ממניות החברה אשר שווי השוק שלהן הוא 440 מ' ש"ח. מתחילת השנה ירדה מניית ניר חדרה ב-15.5%.
  • גילת - עוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק תחנות לווין זעירות לתקשורת. פימי מחזיקה ב-33.8% בשווי של 352 מ' ש"ח. מנית גילת צנחה מתחילת השנה ב-31.4%.
  • ג'י ואן - עוסקת בפתרונות אבטחה. פימי מחזיקה ב-66.5% מהחברה אשר שווים 283 מ' ש"ח. מתחילת השנה ירדה מנית ג'י ואן ב-20.2%.
  • המלט - עוסקת בייצור ושיווק אביזרי צנרת,מחברים,ברזים ושסתומים.מניית המלט ירדה מתחילת השנה ב-13.7%. פימי מחזיקה ב-30.5% בשווי של 246 מ' ש"ח.
  • מנועי בית שמש - עוסקת בייצור ושיפוץ חלקי מנועי מטוסים אזרחיים וצבאיים. פימי מחזיקה, באמצעות שתי קרנות, ב-37%, בשווי שוק של 183 מ' ש"ח.המנייה הושפעה מהמשבר החריף בתעופה וצנחה מתחילת השנה ב-57%.
  • פי.סי.בי - יצרנית של מעגלים מודפסים והרכבה של רכיבים אלקטרוניים. פימי מחזיקה ב-48.14%, שווי ההשקעה 162 מ' ש"ח. המניה עלתה מתחילת השנה ב-9.9%.
  • רקח - עוסקת בייצור ושיווק תרופות, מוצרי קוסמטיקה ותוספי מזון. פימי מחזיקה ב-52.1% ממניות רקח בשווי של 116 מ' ש"ח. המנייה ירדה מתחילת השנה ב-2.5%.
  • השקעות נוספות מהותיות הרבה פחות הן בחברות יוניטרוניקס, אורביט, יוטרון, תדיר גן, ומר.גם ההשקעות בחברות אלה לא הסבו לפימי נחת.

אז האם יתכן שהקפיצה היום במניית רימוני של 10% מעבר למחיר עסקת הרכישה היתה קצת מוגזמת?

 


סקירה זאת מהווה הבעת דעה בלבד, אינה בבחינת יעוץ להשקעה בניירות ערך, והכותב אינו בעל רישיון לייעוץ בתחומים הנסקרים.על כל החלטת השקעה להתקבל בהתחשב בנתוניו האישיים של כל משקיע.נכון למועד הסקירה הכותב אינו מחזיק בניירות ערך הנסקרים, אך עשוי מפעם לפעם לקנות ולמכור ניירות ערך אלה.נתוני הסקירה נכונים למועד פרסומה.בקריאת הסקירה נותן הקורא את הסכמתו  לתנאי השימוש באתר.


שימו לב לכפתורי הקישור לרשתות החברתיות. לייקים ושיתופים יתקבלו בברכה.

 

 

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
ראה סקירות יומיות נוספות:
המניות הישראליות "השנואות" בארה"ב., 15/04/2016
פוקס, רבוע כחול נדל"ן, איידיאו גרופ, מגה אור - מה קרה לאחרונה., 13/12/2014
דרונט בניית אתרים